انزوای بین‌المللی اسرائیل و حکایت رویایی که بر باد رفت
03:40 2024/02/13

۱) دادگاه هلند صادرات قطعات هواپیمای جنگنده‌ی اف۳۵ به رژیم صهیونیستی را ممنوع اعلام کرد و دولت این کشور را موظف کرد اقدامات لازم را در این راستا بکار گیرد.

۲) چند روز پیش هم آمریکا تعدادی از عوامل نظامی ارتش تروریستی رژیم را تحریم کرده بود و برابر اخبار دریافتی، در روزهای اخیر فشارهایی را برای توقف #نسل_کشی در غزه به سران رژیم وارد آورده است.

۳) شکی نیست ایستادگی هوشمندانه‌ محور مقاومت در برابر جنایات صهیونیست‌ها که با رو شدن برگ‌های برنده‌ای مثل بستن مسیر تردد دریایی حامیان رژیم از تنگه‌ی باب‌المندب، حمله‌ی پیچیده‌ی پهپادی به پایگاه امن آمریکا در اردن و ... بخشی از توان مقاومت اسلامی در منطقه را به رخ حامیان رژیم کشید؛ تاثیر قابل توجهی در پا پس کشیدن این کشورها از حمایت بی‌چون و چرا از اسرائیل داشته است، اما آنچه اهمیت تحولات اخیر را بیشتر می‌کند، انزوای بین‌المللی رژیم صهیونیستی است به گونه‌ای که حتی متحدین راهبردی آن نیز تحت فشار افکار عمومی مجبور به فاصله‌گذاری تدریجی با آن شده‌اند.

۴) اهمیت این رویداد زمانی پر رنگ‌تر می‌شود که به یاد بیاوریم رژیم اشغالگر صهیونیستی تلاش داشت با ارائه‌ی چهره‌ای صلح‌طلب از خود، روابطش با کشورهای تاثیرگذاری همچون عربستان را عادی کرده و موجودیت‌اش را مشروعیت بخشید. رویایی که لااقل در میان مدت تا حدود زیادی بر باد رفته و تل‌آویو برای احیای آن راهی دراز در پیش رو دارد.

پایان پیام/ت