اصلاح‌طلبان با بیانیه‌های عقده‌گشایانه راه به‌جایی نمی‌برند
06:26 2022/07/08

 امیرحسین احسانی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره بیانیه این تشکل اصلاح طلب جامعه پزشکی می گوید: شرایطی که اکنون نظام اسلامی در آن به سر می‌برد مواجهه با جنگ ترکیبی دشمنان اعم از امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای، روانی، غذایی و ... است و دلسوزان و احزاب گوناگون بایستی متناسب با این فضا کنش سیاسی اجتماعی خاص خود را داشته باشند.

وی ادامه می دهد: تصمیماتی که دولت‌ها برای پیشبرد اهداف خود در پی‌می گیرند می‌تواند تا ۱۰ سال آینده و چه بسا بیشتر پیامدهای خاص خود را داشته باشد، از این رو لازم است آنچه در کشور طی دهه گذشته رخ داده تبیین شود که چه فعل های ناصوابی که انجام شده و چه ترک فعل هایی که صورت گرفته است و اکنون به وضعیت فعلی رسیده‌ایم.

دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: معطلی 8 ساله کشور برای برجام، تورم افسارگسیخته، گرانی مسکن، ارز 4200 تومانی، شرطی کردن واردات واکسن کرونا و.... همه این موارد که به عنوان نمونه مطرح شد، نتیجه تصمیمات دولت‌ قبل است که تا سال‌های بعد هم پابرجا است، لذا بایستی در تصمیمات و جهت دهی‌ ریل قطار کشور دقت مورد نظر صورت گیرد تا دچار مصائب و مشکلات اقتصادی و اجتماعی در آینده نشویم.

احسانی با بیان اینکه هر دولتی نیز نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارد که در بعضی دولت ها نقاط ضعف پررنگ تر است، گفت: اما نکته مهم و اساسی این است که اگر راهی به اشتباه دارد طی می‌شود با گوشزد کردن و انتقادهای دلسوزانه آنرا به نحو ممکن تغییر دهیم البته این به شرطی است که گوش شنوایی برای شنیدن نقدها وجود داشته باشد. علی رغم اینکه دولت قبل گوش شنوا و پذیرایی برای نقد تصمیمات نداشت دولت سیزدهم از نقدها استقبال کرده و گوش شنوای اقشار مختلف مردم و سلایق سیاسی گوناگون است که بازتاب آنان را در برگزاری جلسات متعدد با اصناف و احزاب سیاسی گوناگون و از طیف های متنوع شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: اگرچه کسانی که در دولت قبل نقش حامی و یا دست‌اندرکار در تصمیم گیری‌ها را داشته اند نبایست در دولت فعلی به‌کار گرفته شوند اما اگر نظرات مستدلی دارند می‌توانند آنها ارائه دهند تا مورد ارزیابی کارشناسی قرار گیرد؛ لذا اگر حزبی، صنفی، جریانی راه حل و یا نقدی بر تصمیمات دارد می‌تواند با ادله متقن آنرا بیان کند که بی شک مورد استقبال و بررسی مسئولان امر قرار خواهد گرفت اما با دادن بیانیه های مضحک جهت عقده‌گشایی سیاسی راه به جایی نخواهند برد.

انتهای پیام/