دشمن با تخریب مسئله حجاب به دنبال چیست؟
10:39 2022/08/05

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس،

حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی

 

 

 حجت الاسلام نصیرایی: بله. ما هرگاه توصیه های رهبر انقلاب را زمین گذاشتیم و هیچ توجهی به دیدگاه ها نشد در آنجا ضرباتی را متحمل شدیم. باید بدانیم که نیروهای انقلابی نباید در موضوعات مختلف دچار احساسات شوند؛ زیرا این احساسات باعث می شود در زمین دشمن بازی کنند.

همیشه شاهد بودیم که دشمنان در میدان اصلی نتوانسته اند حریف حق شوند. از این رو میدان جنگ را به سمت حواشی برده اند تا بتوانند در آنجا موفقیت هایی را کسب کنند. متاسفانه برخی از نیروهای انقلابی که در این موضوعات دچار احساسات می شوند به دام و تله دشمن می افتند.

یکی از حربه های دشمنان سوء استفاده از دوقطبی ها و شکاف ها است، اما نکته ای که وجود دارد این است که ما نباید بگذاریم که دشمن از این دوقطبی های کاذب و شکاف ها بهره ببرد. در این موضوع در تاریخ عبرت وجود دارد وقتی که سپاه امیرالمومنین علی علیه السلام در جنگ با سپاه معاویه دست برتری را داشت و تا نابودی معاویه پیش رفته بود، اما دشمن با استفاده از جهل مردم توانست از نابودی فرار کند. یعنی با قرآن به سر نیزه کردن سپاه حضرت علی را دچار اختلاف کرد که در این رابطه مالک اشتر نخعی بیان می کند که اگر سپاه دچار احساسات و اختلافات نمی شد چند ضربه شمشیر باقی مانده بود تا خیمه کفر نابود شود.

 حجت الاسلام نصیرایی: همانطور که عرض کردم هیچ گاه نخواستیم توصیه های رهبری را جامع عمل بپوشانیم و در آن مسیر حرکت کنیم که این موضوع نیز هم آن را تداعی می کند یعنی نیروهای انقلابی به جای آنکه آفندی عمل کنند ضربات سخت به دشمن بزنند همواره پدافندی عمل کرده و منتظر هستند ببین دشمن چه حرکتی انجام می دهد و بعد، از طریق احساسات به مقابله با آن بپردازند قطع به یقین این موضوع می‌تواند باعث شود که همواره طبق خواسته های دشمنان عمل کنیم.

مثلا در بحث حجاب صحبت رهبری معطوف به این موضوع نیست بلکه بیان می کنند که ببینید دشمن از کجا دچار ضربات شده است که دست به آن گذاشته است.

یعنی دشمنان انقلاب اسلامی و اسلام همواره از زنان مسلمان دچار آسیب شده اند، از این رو دست گذاشته اند تا با تخریب زن مسلمان به پیروزی برسند، اما متاسفانه نیروهای انقلابی این موضوعات را درک نمی کنند و فقط به یک موضوع کوچک که زیر شاخه ای از یک موضوع بزرگ است توجه دارند.

جایگاه زنان در انقلاب اسلامی جایگاه والایی است؛ زیرا زنان مسئول تربیت نیروهای متدین و انقلابی هستند و اگر خدشه ای به این موضوع وارد شود پایه های انقلاب سست خواهد شد.

 حجت الاسلام نصیرایی: چهل سال شاهد هستیم که زنان بدون محدودیت در تمام عرصه ها عرض اندام کرده اند و فارغ از این موضوعات شان و جایگاه آنها برخلاف تمدن غربی حفظ شده است. پس کاملا مشخص است که از این موضوع دشمنان ضربات سختی دریافت کنند. از این رو درصدد هستند تا با تخریب این ستون به اهداف خود برسند. پس شاهد هستیم که دشمنان برای تخریب این ستون دست به حواشی های مختلفی از جمله حجاب می زنند تا با ایجاد دو قطبی جامعه را رودرروی هم قرار بدهد. جامعه مخصوصا نیروهای انقلابی باید عاقل باشند و عاقلانه رفتار کنند تا در زمین بازی دشمنان قرار نگیرند که این باعث می شود که این ستون به دست خودمان آسیب برسد.

جامعه ما از گذشته چه قبل از اسلام چه بعد از اسلام متدین بوده و به مسئله حجاب و حیا تاکید داشته است از این رو نباید اجازه بدهیم که دشمنان با حواشی جامعه ما را دچار دودستگی و دو قطبی کنند که اگر سعی شود در تله دشمنان قرار نگیریم قطعاً این بار نیز دشمنان با شکست رو به رو خواهند شد.

انتهای پیام/