نشانی 100 موکب ویژه بانوان در پیاده‌روی اربعین
11:22 2022/09/03

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ستاد بازسازی عتبات به عنوان کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین است که در کنار هماهنگی ‌ها، فعالیت آن‌ها را در حوزه‌های مختلف مدیریت می‌کند.

امسال سه هزار اربعینی برای خدمت به زائران اعلام آمادگی کرده‌اند که یک هزار و ۲۰۰ در ایران و یک هزار و ۸۰۰ در عراق حضور خواهند داشت که بیشتر ‌ها در نجف و کربلا و فاصله بین آن مستقر هستند.

در این بین برخی از ‌های اربعینی مستقر در شهرهای زیارتی عراق و مسیر زائران اربعین را ‌های بانوان تشکیل می‌دهند که این ‌ها توسط بانوان اداره می‌شود و در آن به بانوان خدمات مختلفی ارائه خواهد شد؛ به طوری که در کنار اسکان و تغذیه بانوان، برنامه‌های فرهنگی متنوعی نیز پیش‌بینی شده است.

همچنین اتاق کودک و مادر، توزیع اقلام بهداشتی و پزشکی، خیاطی، ماساژ، طب سنتی نیز در نظر گرفته شده تا بانوانی که به زیارت اربعین مشرف می‌شوند، بتوانند در محلی امن اسکان پیدا کرده و از برنامه‌های اربعینی بهره‌مند شوند.

‌های ویژه اربعین از استان‌های مختلف است که یک از استان اصفهان، سه از استان البرز، ۱۹ از استان ایلام، یک از استان آذربایجان شرقی، ۲ از استان آذربایجان غربی، چهار از استان بوشهر، ۱۹ از استان تهران، سه از استان چهارمحال و بختیاری، یک از استان خراسان جنوبی، پنج از استان خراسان رضوی، ۳۴ از استان خوزستان، چهار از استان زنجان، یک از استان فارس، یک از استان سمنان، سه از استان قزوین، یک از استان قم، چهار از استان کرمانشاه، ۶ از استان کهکیلویه و بویراحمد، ۲ از استان گیلان، ۲ از استان مرکزی، یک از استان  یک از استان همدان و ۲ از استان یزد امسال به بانوان زائر اربعین حسینی خدمات ارائه می‌دهند.

این ‌ها از ۱۶ تا ۲۹ شهریورماه در ایران و عراق فعال هستند که برای مشاهده لیست ‌های ویژه بانوان و نشانی برخی از آن‌ها می‌توانید به این فایل   مراجعه کنید.

به گزارش فارس، تجهیزات ‌های اربعین تا ۱۶ شهریورماه از مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی قابل ارسال به عراق است و پس از این زمان وسایل ‌ها باید از مرز سومار به عراق ارسال شود.

پیام/


تحولات ساعت