دیپلمات روس: بیش از 100 شهروند روس در زندان‌های آمریکا هستند
12:22 2023/04/27

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده سیاست شکار شهروندان روسیه را در سراسر جهان دنبال می کند.

وی در ادامه سخنانش گفت که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شهروند روس در زندان‌های آمریکایی به سر می‌برند.

آنتونوف اضافه کرد: «واشنگتن در تلاش بود تا فضای سردی در جریان سفر لاوروف به نیویورک ایجاد کند اما اصلا نمی‌توان درباره هرگونه انزوای هیئت روس در نشست‌های سازمان ملل صحبت کرد و رویدادها به صورت خوبی به پیش رفت».

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه که کشورش در ماه جاری میلادی ریاست شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد چند روز پیش به نیویورک سفر کرد و ریاست چند نشست شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده گرفت.

یکی از نشست‌های سازمان ملل درباره موضوع فلسطین و اوضاع غرب آسیا بود. لاوروف در این نشست از سیاست‌های یکجانبه گرایی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی انتقاد کرده و سیاست شهرک‌سازی صهیونیست ها را غیر قابل قبول دانست. 

در همین راستا «گیلعاد اردان» نماینده رژیم صهیونیستی در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع فلسطین و اوضاع خاورمیانه و به ریاست «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه برگزار شده بود را پس از سخنرانی کوتاه ترک کرد.

وی در سخنرانی کوتاه خود با نام بردن تعدادی از تلفات صهیونیست‌ها که طی عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان کشته شده بودند مدعی شد که نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل بی حرمتی به این کشته شدگان به شمار می‌آید.

اردان در ادامه با قرار دادن شمعی روشن بر روی میز خود، نشست شورای امنیت سازمان ملل به ریاست وزیر خارجه روسیه را ترک کرد.

پایان پیام/.